Banyo Dekorasyonu Yenilenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyo Dekorasyonu Yenilenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evin en sık kullanılan alanlarından biri olan banyo, birçok kişinin konforlu olmasına özen gösterdiği alanlardan biridir ve bu sebeple banyoda bazı dönemlerde; özellikle mevsim geçişlerinde düzenlemeler yapılır. Fakat banyo yenilerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Banyoda Ufak Ayrıntılar ve Konfor Önemlidir

Banyoyu yenilemek ve güzelleştirmek için atılması gereken ilk adım, boyama işlemdir.  Banyo bir rahatlama alanı olduğu için; insanı yormayacak mavi, gri, beyaz gibi açık ve yatıştırıcı özelliği olan tonlarda boyanmalıdır.

Işıklandırma, banyonun en can alıcı noktasıdır. Doğru bir ışıklandırma ile kişi kendini çok daha iyi hisseder, makyaj ve saç yapımı sırasında zorluk yaşamaz. Bu yüzden ortamı aydınlatan fakat gözü yormayacak ve parlak olmayan bir aydınlatma seçilmelidir. Hatta ayarlanabilir ışıkların yapılması çok daha iyi olur. Böylece istenildiği zaman loş ya da aydınlık ışıktan faydalanmak hale gelir.

Banyolar, çok geniş alanlar olmadığı için ufak tefek eşyaları toparlayacak ve şık gösterecek hasır sepetler alınabilir. Hatta daha fazla yer açıp konforlu bir alan sağlamak için ayna, dolap hatta sifon gibi eşyalar duvara monte edilebilir.

Banyoda hoş bir ortam ve güzel bir koku için, lavanta kokusu ve küçük tealight mumlar kullanılabilir. Halı olarak ise, zor temizlenen pofuduk banyo halıları yerine tiftiksiz kilim tarzı banyo halısı tercih edilmelidir.