Dar Yatak Odaları İçin Çözümler ve Öneriler

Dar Yatak Odaları İçin Çözümler

Dar olan odalarda da çok daha rahat bir biçimde dekorasyon yapılabilir. Bunun için öncelikle bilinmesi gereken önemli hususlardan birisi odanızın darlığının uzun olarak mı yoksa kare, dikdörtgen biçimde bir darlığa mı sahip olduğunu bilmeliyiz.

Bunun beraberinde yatağınızı koyabileceğiniz yerinizin en uygun şekilde pencereye çok fazla yakın olmaması gibi ışığı da alabilecek yere uygun bir yer seçimi yapmalısınız. Yatağınızı bu şekilde ayarladıktan sonra da gardırop için yerinizi iyi belirlemelisiniz.

Verimli bir kullanım için dar odalarınıza uygun gardıroplar almaya özen gösterin.

Çok büyük gardıroplar alarak odanızı sıkıştırmak yerine, daha uygun boyutlarda gardıroplara sahip olarak odanızı verimli olarak kullanmış olabilirsiniz. Bu sayede hem yürüme alanınızın da geniş olmasından dolayı rahat edebileceksinizdir. Odanızda ki dolabınızı ister karşılıklı yapabilir isterseniz de L şeklinde yaptırabilirsiniz. Bunu tamamen odanızın darlığına göre ayarlayabilirsiniz. Böylelikle daha iyi bir kullanım alanı oluşturmuş olabilir, odalarınızın sıkışıklık durumuna bir de eşyaları koyarak sıkışık kalması yerine; en iyi şekilde dekore ederek, odanızı tam verimli kullanmayı kendiniz başarabilirsiniz.