Koltuk Takımı Renk Seçimi Önerileri

Koltuk Takımı Renk Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Evlerinizde rengarenk koltuk takımları istiyor ve model konusunda henüz karar vermediyseniz, seçim yaparken renk tercihlerinizin de önemli olduğunu unutmayın. Tekli koltuklar, üçlü koltuklar, puflar ve ikili koltukların tasarımında kullanılan renk çeşitlerinden yararlanarak mekanlarınızı daha farklı bir havaya sokabilirsiniz.

Şık ve modern tasarımlar zıt renkler ile konfor sağlarken salon ve oturma odası dekorasyonunuza yardımcı oluyor. Dar ya da geniş her türlü mekanınız için dekorasyonunuzda koltuk takımı aşırı yer kaplamayan bir modele sahip olmalıdır.

Country ve Avangart Dekorasyon Modelleri

Dekorasyon yaparken konseptinizi de aklınızda belirlemelisiniz. Konsept belirlendikten sonra bu konsepte uygun renkleri seçmek daha kolay olacaktır. Klasik mobilyalar arasında yer alan düz ve sade renkli krem ve altın sarısı renkleri seçebilirsiniz.

Country tipi dekorasyon düşünüyorsanız çiçekli koltuk takımı seçebilirsiniz. Pembe ve lila tonlarına yakın tasarımlar genelde country tipi dekorasyon modellerinde kullanılan renklerdir.

Avangart bir konsept belirlemek istiyorsanız canlı renklerden uzak durmalısınız. Daha çok koyu ve asil duruşlu renklere yönelmelisiniz.