Köşe Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Öneriler

Köşe Takımı Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Son yılların en moda tasarımlarından biri olan köşe takımları sıcak ve konforlu bir ortam sunuyor. Ancak doğru ürünü seçmeniz de son derece önemli. Peki, köşe takımı alırken nelere dikkat edilmeli? İşte yanıtlar…

Köşe Koltuk Takımı

Öncelikle her köşe takımının aynı konforu sağlamadığını bilmeniz gerekiyor. Özellikle dönen bölümünün iyi kaplanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Kimi modeller küçük evler için özel olarak üretildiğinden oturma bölümü fazlasıyla dar tutuluyor. Bu modellerin konforlu olduğundan söz edilemez. Seçtiğiniz takımın oturma bölümünün yeterinde geniş, yaslanma bölümünün yeterince yüksek olduğundan emin olun.

Döşemelik için seçilen kumaşın sık dokunmuş olması da önemlidir. En çok kullanılan eşyalar arasında yer alan köşe takımlarının çabuk yıpranmasını istemezsiniz. Desenlerinin ve dikişlerinin uyumlu olmasına da dikkat edin. Bu ayrıntı genellikle ürün eve geldiğinde dikkat çeker. Ancak değiştirme şansı kalmamıştır. Bu nedenle satın almadan önce bu detayı gözden geçirin.

Kırlentler ile takımın aynı kumaş türünden imal edilmesi de mühim. Renkleri veya desenleri farklı olabilir. Ancak estetik bir görünüm için kumaş türünün aynı olması gerekiyor. Kılıflarının çıkarılabilir olması temizlikte kolaylık sağlar.