Küçük Odalar Nasıl Dekore Edilir?

Küçük Odalar Nasıl Dekore Edilir?

Mekanlarınızın küçük olduğunu ve daha geniş bir mekana sahip olmanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Dekorasyon konusunda izleyeceğiniz küçük adımlar ile elinizde mekanlardan daha ferah ve geniş mekanlar yaratabilirsiniz.

Küçük bir alana sahip olan evinizi en işlevsel şekilde kullanabilmek için her ayrıntıyı göz önünde bulundurarak bu durumu kendi açınızdan ufak bir avantaja çevirebilirsiniz. Büyük boyutlara sahip mobilyalardan kurtulmanız bu iş için izlemeniz gereken ilk adımdır. Büyük mobilyalar yerine daha az yer kaplayan ve işlevselliğin ön planda tutulduğu tasarımlara yönelmelisiniz.

Örneğin misafirlerinizi yuvarlak masalarda ağırlamak istiyorsanız, masanızın kullanılmadığı zamanlarda yer kaplamaması için açılır ve kapanır özelliğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Sandalye takımlarını da aynı şekilde katlanabilen olanlardan seçerseniz büyük bir alan yaratmış olursunuz.

Duvarlar Ne Renk Olmalı?

Evinizin alanı ufak olduğu zaman duvarlara uygulayabileceğiniz en etkili yöntem duvar kağıtlarıdır. Duvar boyları yerine duvar kağıtları kullanarak dekorasyon yaparsanız daha geniş ve ferah mekanlar elde edebilirsiniz. Duvar kağıtlarının özellikle son yıllarda tekrar moda olması ve çeşitli desenlerde üretiliyor olması ise yararlanabileceğiniz en büyük avantajlardan birisidir.

Seçim yaparken kendinizi tamamen özgür hissedebilirsiniz. Duvarların süslemesini yaparken, hoş tablolara da yer verebilirsiniz. Ufak tabloların canlı ve ferah renklere sahip olanlarından seçerseniz yaratmış olduğunuz hava ile birlikte renklerin olumlu etkilerinden yararlanarak daha geniş mekanlar elde etmiş olursunuz.