Kategoriler: Mutfak

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı ve Öneriler

PAYLAŞ

Mutfak Yenilendiğinde Sık Yapılan Hatalar

Bir mutfağı yenilemek söz konusu olduğunda, resmi bir eğitim veya mutfak yenileme deneyimi olmayanlar tarafından yapılan birçok yaygın hata vardır.

Bu, onarımları için çok paraya mal olacak veya onarılamaz hasar veren hatalar yaptıkları anlamına gelir. Kendi mutfağını yenilemeyi düşünen bu insanlardan biriyseniz, kendi başınıza devam etme taahhüdünü vermeden önce bu en iyi hataları bildiğinizden emin olmanız gerekir. Bu, her şeyin yolunda gittiğinden ve mutfak yenilemesinde harika bir sonuca sahip olduğunuzdan emin olmanın tek yoludur.

1) Her şeyi kendiniz yapmaya çalışmak

Bu herkesin yaptığı en büyük hatadır. Her şeyi kendilerinin yapabileceğini düşünmek. Evet, yapılması zor olmayan ve herkes tarafından yapılabilecek bazı şeyler var. Ancak, profesyonel bir mutfak tamircisi tarafından kurulması gereken şeyler var. Hatta, yeniden biçimlenmeyi kendiniz yapmaya çalışıyorsanız.

Yeni bir mutfağı yenileme konusunda deneyiminiz olmadığını biliyorsanız, bunu sizin için yapmak üzere bir uzman tutmayı düşündüğünüzden emin olmalısınız. Doğru sonuçları almanın en iyi yolu. Yenilemeyi kendiniz yapamıyorsanız itiraf edin.

2) Bütçenizde yeterli paranızın olduğundan emin olmamak

Bir başka büyük hata, mutfak tasarım projesine başlamadan önce bütçenizde yeterli paranızın olduğundan emin olmamaktır. Yeniden modelleme projesinin yarısında, paranızın bittiğini ve devam edemeyeceğinizi fark edersiniz. Mutfağınızı terk etmek tam değil.

Bu ciddi bir sorun haline gelebilir, çünkü içinde çalışabileceğiniz işlevsel bir mutfağınız olmayabilir. Ve bu konuda hiçbir şey yapamazsınız, çünkü paranız bitti. Bir felaketle sonuçlanıyor.

3) Uygun bir planın bulunmaması

Bir mutfak yenilemeye başlamadan önce düzeni ve diğer her şeyi planlamak önemlidir. Mutfağa sığdırmak için ihtiyacınız olan birçok şey var. Bu, yenileme deneyimi olmayanların sıklıkla yaptıkları bir başka oldukça pahalı hatadır.

Bu, başlamadan önce planlama yapmadığınız zaman, fikrinizin işe yarayıp yaramayacağını ve mutfağa gereken her şeyi sığdıramayacağınızı bilmeyeceğiniz anlamına gelir. Ayrıca baştan başlamanız gerektiği anlamına da gelebilir.

4) Son dakikada değişiklik yapma

Düzeni ve ihtiyacınız olacak her şeyi planladınız. Hatta bütçenizde yapmanız gereken her şey için yeterli paranızın olduğundan emin oldunuz. Yani, iyisin ve yenileme başarıyla tamamlanacak. Ama sonra son dakikada bazı değişiklikler yapmaya karar veriyorsunuz.

Bütçeniz kapıdan çıkıyor. Ve tüm mutfağın planlanması da. Hatalar birçok DIYer tarafından son dakikada değişiklik yapmaya başladığı anda yapılmaktadır. Büyük değişikliklerin para miktarı ve mutfağın düzeni üzerinde etkisi olacaktır. Sonuçlar: Mutfak tadilat projenizi planladığınız gibi planlanmayan bir mutfak.

Mutfağınızı yeniden şekillendirirken yanlış gidebilecek çok şey var. Bunlar, DIYers’ın yaptıkları yaygın hatalardan bazılarıdır, çünkü yeniden modelleme konusunda doğru deneyime sahip değillerdir. Mutfağınızı yeniden şekillendirmeye başlamadan önce her şeyi dikkate almak önemlidir. Ve, diğer DIYerlerin yaptığı bu yaygın hatalardan birini yaparak kendinizi belaya sokmadığınızdan emin olmak için.

Mutfak yenileme projenizle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, kendiniz yapmaya çalışarak zamanınızı ve paranızı riske atmayın. Harika bir fikriniz varsa ancak deneyiminiz yoksaMaddeyi bulun, işi fikrinizi nihai yeni mutfağa dönüştürmeye yardımcı olabilecek endüstri lideri bir mutfak tasarımcısına bırakın.

Yakın Zamanda Gönderilenler

Tavan Dekorasyonu Lamba Önerileri

Tavan İçin Lamba Modelleri Eğer salonunuz ya da misafir odanız için şık bir tavan lambası arıyorsanız, piyasada yer alan yüzlerce… Daha fazlasını oku

2 sene önce

Oturma Odası Halı Seçimi ve Öneriler

Oturma Odaları İçin Halı Nasıl Seçilmeli? Halı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken nokta halılarınızın dekorasyon stiliniz ve mobilyalarınız ile olan… Daha fazlasını oku

2 sene önce

Küçük Banyo Dekorasyon Önerileri

Küçük Banyolar İçin Önemli Öneriler Küçük ve dar banyolar hem yerleşim hem de rahat kullanım yönünden fazlasıyla zorluk yaşatabiliyor. Bu… Daha fazlasını oku

2 sene önce

Köşe Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Öneriler

Köşe Takımı Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Son yılların en moda tasarımlarından biri olan köşe takımları sıcak ve konforlu bir ortam… Daha fazlasını oku

2 sene önce

Salon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Madde

Her birimiz, dinlenmek ve arkadaşlarla buluşmak için ideal bir alan yaratmak için oturma odasının iç mekanını rahat ve misafirperver hale… Daha fazlasını oku

2 sene önce

Dekoratif Paravan Yapımı

Günümüzde dekoratif amaçlı kullanımı daha yaygın olan paravanlar, birçok farklı tasarıma ve tasarımı güzelleştikçe de artan fiyatlara sahip. Çoğu yerde… Daha fazlasını oku

2 sene önce

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.