Salon Nasıl Aydınlatılmalı ve Hangi Aydınlatma Ürünleri Kullanılmalı

Salonu Nasıl Aydınlatmak Gerekir Öneriler

Salon evde en çok zaman geçirilen mekan. Sıkça zaman geçirdiğimiz bu özel mekanı daha ferah ve daha şık kılmak için aydınlatma önemli bir konu haline geliyor. Salon aydınlatma denince aklımıza ilk gelen devasa avizelerdir. Ancak artık çok daha farklı aydınlatma seçenekleri söz konusu.

Söz konusu dekorasyon ve aydınlatma olduğunda zevkler ortaya çıkıyor. Bazıları çok aydınlık severken bazıları da daha çok loş bir ışık tercih edebiliyor. Avizelerden sonra en çok kullanılan aydınlatma ürünleri lambader, spot, aplik, abajur ve dekoratif sarkıtlardır. Bu aksesuarları aynı anda tek olarak salonunuzda kullanabilirsiniz.

Salonda Hangi Aydınlatma Ürünleri Kullanılır?

Avizeler çok kullanılan ve çeşitleri çok olan bir ürün. Avize seçimi dekorasyona göre değişkenlik gösteriyor. Klasik avizeler çok taşlı oluyor ve ihtişamlı olanlar hala çok seviliyor. Modern parlak metal renklerdeki avizelerde sıkça tercih ediliyor.

Avizelerde yeni özellik sarkıtlar. Klasik ve modern sarkıtların uzunlukları tasarıma göre değişkenlik gösteriyor. Salon aydınlatma için sık kullanılan diğer parça ise lambader. Özellikle modern dekorasyonlarda kullanılıyor. Salon için seçilen lambaderler yemek masasına ve oturma grubuna yakın yerlerde konumlandırılıyor.